#
Ikšķile

Ikšķilē vecāki nemierā ar aizgādnības tiesībām, bāriņtiesa – viņi nevar rūpēties par zīdaini

27. marts, 2013

Nu jau mēnesi Ikšķilē mītošo jauniešu mazuļa gultiņa ir tukša. Agnijas un Ilmāra četrus mēnešus veco dēlēnu izņēma no ģimenes, jo vecāki par viņu pienācīgi nerūpējoties. Viņiem gan ir cits viedoklis par to.

Agnija Ikšķilē dzīvo nesen. Uz šo Pierīgas novadu viņa pārvākusies no Jelgavas, kur četri cilvēki mitinājušies vienā istabā. Jaunā sieviete pieļauj, ka tieši Jelgavas sociālais dienests lūdzis ikšķiliešiem viņu “pieskatīt”, jo apciemojumi bijuši regulāri.

Tiesa gan, nekādi pabalsti ģimenei nepienācās, jo jaunās sievietes civilvīrs Ilmārs strādā, bet Agnija formāli skaitās bērna kopšanas atvaļinājumā.

Viņu kopīgās atvases šķiršana no ģimenes notika februāra izskaņā. Puisēnam bija tikai pāris mēnešu. Dokumenti liecina, ka viens no iemesliem, kādēļ bāriņtiesa nosliekusies par labu bērna šķiršanai no vecākiem, ir ģimenes ārstes Ilzes Barones sūdzība. Tiesa gan, Agnija atminas, ka pēdējā reizē, kad daktere bijusi puisēnu apraudzīt, priecājusies, ka viņš ir veselīgs un smaidīgs.

“Kad bērnu izņēma, viņš bija vesels un neklepoja. Puikam bija alerģiski iekaisumi, jo viņa organisms jutīgi reaģē uz piena maisījumiem, dažiem “pamperu” veidiem un banāniem,” tā mamma. Pēcāk gan viņa uzzināja, ka mazais ievietots slimnīcā. Kad sociālajā dienestā gribēja noskaidrot, kāpēc viņai tas netika pateikts, sociālā darbiniece atgādinājusi, ka viņai ir atņemtas aizgādnības tiesības.

Lai gan bērns tika atņemts jau februāra beigās, bāriņtiesas sēde notika tikai 7. martā. Tajā jaunajai mammai esot jautāts, ko viņa ir iemācījusies par bērna kopšanu. Savukārt sociālais dienests norādīja, ka abiem vecākiem ir jāparaksta sadarbības līgums.

Par to, kā rīkoties, lai bērnu atgūtu, ģimene vēl spriež, taču abi jaunie vecāki rokas klēpī salikuši nesēdēs. Savukārt Ikšķiles bāriņtiesas un sociālā dienesta dokumentu kopijas liecina, ka atbildīgajām instancēm ir aizdomas, ka vecāki par bērnu nerūpējas, nav pamatvajadzībām nepieciešamo priekšmetu, kaut vai lai pabarotu un padzirdītu, kā arī iztrūkst higiēnas līdzekļu.

Ikšķiles bāriņtiesas lēmumā par aizgādnības tiesību atņemšanu vecākiem rakstīts, ka mazajam pēc ievietošanas slimnīcā konstatētas veselības problēmas, kā arī viņš esot bijis neapkopts un netīrs. Tāpat zīdainis esot daudz guldināts un maz ņemts rokās. Vecāki šim viedoklim kategoriski nepiekrīt.


Arvien vairāk bērnu tiek šķirti no ģimenēm, Siguldā un Ikšķilē mammas cīnās par atgūšanu

Šokējoši: Ikšķilē vecākiem atņem bērnu, jo tas nesmaidot

Komentārs pie video (no youtube): Pavērojiet, cik vienkārši un ar kādiem argumentiem valstī, kurā posts ir tūkstošu cilvēku ikdiena, nabadzīgiem jauniem vecākiem slīpēti, glumi ierēdņi varmācīgi atņem bērnu. Pavērojiet, kāds ir bāriņtiesas vīrs. Vai vīrišķīgs? Arī to šefeni brillēs pavērojiet. Vai sievišķīga? Secinājumus izdariet paši.

Taču nepatīkamākais ir tas, ka Bez Tabu vadītājam arī bija jānomaksā mesli saviem šefiem, it kā pavēstot par netaisnbu, taču tai pat laikā pasvītrojot, ka bērnu taču atņēmusi piecu “speciālistu” komisija. Zinām šos “speciālistus” jau pēc Žannas Pilsētnieces un simtiem citu gadījumu pieredzes. Pedofilu tirgus un bāriņtiesu bizness rullē ne tikai Norvēģijā. Tas uzņem gaitu arī pie mums Latvijā. Bet tauta necīnās par saviem un savu tautas brāļu bērniem.

19.marta raidījums “Bez Tabu” (2013)

Ikšķiliete Agnija ir jaunā māmiņa, kurai prieku par mazuļa nākšanu pasaulē aizēnojis fakts, ka dažus mēnešus pēc priecīgā notikuma gan viņai, gan bērna tēvam atņemtas aprūpes tiesības.

Jaunā māmiņa Agnija raidījumam “Bez Tabu” izrāda dēliņa mantas, drēbes un gultiņu, kura jau kādu laiku ir tukša.

Pirms trim nedēļām četrus mēnešus vecais Miks Rihards tika izņemts no ģimenes. “Paspēlējāmies, paēdām vakariņas un kāds klauvēja pie durvīm. Bāriņtiesa,” atminas mamma. Viņa sākotnēji nodomājusi, ka iestādes darbinieki atnākuši ģimeni apciemot, taču patiesība izrādījusies daudz skaudrāka — bērns no ģimenes vienkārši izņemts.
Četrus mēnešus vecais mazulis tika nogādāts bērnu aprūpes centrā un viņam pašlaik tiek meklēti audžuvecāki.

Ikšķiles novada Bāriņtiesas vadītājs Valdis Bonka raidījumam uzsver, ka vienmēr, kad ir aizdomas par vardarbību, bērns no ģimenes tiekot šķirts. Taču tajā pašā laikā uzsver, ka atklāta vardarbība šajā gadījumā nemaz neesot bijusi. Drīzāk nevērība, kas izpaudusies tā, ka mamma savu dēlu nav ņēmusi rokās. “Kaut vai tas, ka bērns visu laiku guļ gultiņā. Viņš tomēr ir jāņem rokās,” norāda Ikšķiles bāriņtiesas vadītājs, piebilstot, ka vecākiem ar bērnu neesot emocionāls kontakts, jo mazulis nesmaidot. Mamma gan oponē un rāda bildes, kurās redzams smaidīgs mazulis.


Vecāki Ikšķilē atgūst bāriņtiesas atņemto zīdaini

5. aprīlis,

Pēc vairāku nedēļu prombūtnes savā gultiņā nu atkal var saldi čučēt ikšķiliešu Agnijas un Ilmāra četrus mēnešus vecais dēlēns.

Pēc publiskajā telpā saceltās ažiotāžas, šķiet, Ikšķiles bāriņtiesas un sociālā dienesta darbinieki vairs neuzskata, ka vecāki par mazuli pietiekami nerūpējas.

Jau vēstījām, ka februāra beigās Agnijas un viņas civilvīra Ilmāra dēls viņiem tika atņemts. Varas iestādes lēmumu šķirt bērnu no vecākiem pamatoja ar to, ka tie par mazuli nepienācīgi rūpējas.

Portāla rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka viens no iemesliem, kādēļ bāriņtiesa nosliekusies par labu bērna šķiršanai no vecākiem, ir ģimenes ārstes Ilzes Barones sūdzība. Tiesa gan, Agnija atminējās, ka pēdējā reizē, kad daktere bijusi puisēnu apraudzīt, priecājusies, ka viņš ir veselīgs un smaidīgs.

“Kad bērnu izņēma, viņš bija vesels un neklepoja. Puikam bija alerģiski iekaisumi, jo viņa organisms jutīgi reaģē uz piena maisījumiem, dažiem “pamperu” veidiem un banāniem,” tā mamma. Pēcāk gan viņa uzzināja, ka mazais ievietots slimnīcā. Kad sociālajā dienestā gribēja noskaidrot, kāpēc viņai tas netika pateikts, sociālā darbiniece atgādinājusi, ka viņai ir atņemtas aizgādnības tiesības.  Lai gan bērns tika atņemts jau februāra beigās, bāriņtiesas sēde notika tikai 7. martā. Tajā jaunajai mammai esot jautāts, ko viņa ir iemācījusies par bērna kopšanu. Savukārt sociālais dienests norādīja, ka abiem vecākiem ir jāparaksta sadarbības līgums.

Savukārt 3. aprīlī mazulis jau bija mājās. Mamma neslēpj savu prieku un atzīst, ka liels nopelns tajā ir sabiedrības atbalstam. “Pēc raidījuma un publikācijām man “draugos” ļoti daudzi cilvēki piedāvāja palīdzību. Viens no tiem bija Saeimas deputāts Imants Parādnieks,” stāsta mamma, sakot, ka bez līdzcilvēku un īpaši parlamentārieša atbalsta viņa par bērnu būtu vēl ilgi cīnījusies.

“Nezinu, kā tas nākas, bet mums aizgādnības tiesības tika atjaunotas, un tagad bāriņtiesai nav nekādu pretenziju nedz pret mani, nedz pret bērna tēvu,” stāsta priecīgā mamma.

Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: